Kezdő játékosoknak!

Kezdő játékosoknak!

HozzászólásSzerző: Szasza » 2011.05.11. 09:16

Mivel egyre többen vannak köztünk akik még nem airsoftoztak, ezért összeszedtünk pár fontos dolgot a számukra. Az airsoft játékhoz 2 dolog szükséges: egy megfelelő minőségű védő szemüveg és egy airsoft fegyver.


KÖTELEZŐ felszerelések:

1. Szemvédelem

Mivel a szem védelme a legfontosabb, ezért kötelező a speciális védőszemüveg használata (szabványa: ANSI Z87.1 vagy EN 166-F). Ezekből kétféle típus létezik, a rácsos szemvédő és a védőszemüveg. Kinek az egyik, kinek a másik válik be. Mi személy szerint nem szeretjük a rácsos maszkokat (sokkal sérülékenyebbek a szemüvegnél és kis mértékben zavarja a látást), inkább a védőszemüvegeket preferáljuk. Itt említeném meg az arcvédelmet is. Sajnos minden elővigyázatosság ellenére elő fordul hogy a játékost szájon találják, sőt az sem elképzelhetetlen, hogy ezt a foga bánja, úgyhogy a legbiztonságosabb ha maszkot használ. Egyébként a MASZ 2010 szerint is ajánlott épületharc – más néven CQB - esetén a maszk használata.

SZEMVÉDELEM NÉLKÜL A PÁLYÁN TARTÓZKODNI TILOS!!!


2. Airsoft fegyver

Javasoljuk hogy a kezdők a fegyvereket szakboltban vásárolják és kérjék ki a tapasztaltabbak véleményét mielőtt beruháznának egybe, nehogy később megbánják. A kínai piacokon is fellelhetők az olcsóbb modellek, de a piacon történő vásárláskor tisztában kell lennünk azzal, hogy ott többnyire a gyenge minőségű és erejű "rugós puskák" kaphatók. Sajnos ezekkel nem túl nagy élvezet játszani. Aki komolyabban szeretne játszani, annak érdemes beruházni egy jobb fegyverbe. Ezek lehetnek műanyag vagy full fém kivitelűek (itt csak a pénztárca szab határt az elképzeléseknek). Viszont jó minőségű műanyag fegyvert (AEG) is be lehet szerezni már 30-40 ezer forintért. Miután az airsoft fegyverek törvényileg légfegyvernek (tehát fegyvernek) minősülnek, akárhol nem lehet használni őket. Hivatalosan csak elkerített magánterületen használhatók, vagyis elhagyatott városszéli házban vagy kiserdőben TILOS airsoftozni, hacsak nem a tulajdonos engedélyével, körbekerített magánterületen játszik az ember.


3. Kendők, szalagok

A találatot kapott játékos AZONNAL beszünteti a küzdelmet, majd AZONNAL FELEMELI legalább az EGYIK KEZÉT, és hangos "MEGVOLT" kiáltással jelzi a találatot. Ezzel egy időben előveszi a kézközelben lévő (legalább 40*40cm-es) narancssárga találatjelző kendőjét és a fejére teszi.. A találatjelző kendőt végig viselni kell. A játékosra szabadon lehet tüzelni, ha nem egyértelműen azonosítható hogy kiállt a játékból! A narancssárga kendőt viselő vagy találatot jelző játékost TILOS lőni vagy fedezéknek használni!
Az airsoftban is, mint minden csapatsportban szükséges a csapatok egymástól való megkülönböztetése. Erre szolgálnak a különböző színű egyoldalas (simpex) illetve kétoldalas (duplex) karszalagok valamint a tépőzáras rögzítésű azonosító patch-ek.

Típusai:
Fehér : Medic karszalag
Kék-Piros: A csapatok jelölésére alkalmazzuk.


Ajánlott felszerelések:

1. Bakancs

A szemvédelem mellett a bakancs használata a második legfontosabb dolog. Edzőcipő vagy magasszárú cipő nem javasolt. Nem kell több tízezer forintos bakancsban gondolkozni. A lényeg hogy ne törje fel a lábat. A célnak a magyar katonai surranó is tökéletesen megfelel.


2. Ruházat

Javasolt valamilyen katonai gyakorló vagy terepruha beszerzése. Az angol neve: BDU (Battle Dress Uniform), több military boltban is ilyen néven árusítják őket. Egy használt terepruha pár ezer forinttól indul, míg egy új szett kb. 8-10 ezer Ft-ért már megvásárolható. Érdemes olyan mintázatút illetve színűt venni, amely jobban passzol a magyar pályákon található növényzethez, de valójában a sivatagi terepszínűt sem tiltja semmi. Mi a magyar 4szín terep vagy az amerikai 65M woodland mintát javasoljuk.


3. Kesztyű, térdvédő, könyökvédő

A sérülések elkerülésére minél kevesebb bőrfelületet hagyjunk fedetlenül. A kesztyű, sapka (vagy sisak), térd és könyökvédő viselése ajánlott, de nem kötelező!


4. Taktikai mellény, camelbak

Elég gyakori a játékosokon a taktikai mellény vagy málha mellény. Az amerikai MOLLE vagy az angol ALICE rendszerják általában. Övre vagy lábra rögzített tartók szintén sok játékoson megtalálhatóak. Bár jól lehet, a legtöbb felszerelés, amit az airsoft játékosok használnak realisztikusan néz ki, néha gyenge minőségű anyagokból készül. Az ilyen felszerelések jóval olcsóbbak és hamarabb is mennek tönkre. A mellényeken, málhákon és tártartókon kívül más, valódi katonák által használt felszereléseket is lehet látni airsoft játékosokon. Az egyik példa a Camelback rendszer - amit legjobban úgy lehet leírni, mint egy nagy kulcs a játékos hátán - amiből egy harapó szeleppel ellátott műanyag cső vezet viselője szájához, aki így menet közben is tud inni. A legtöbb játékos több tárat visz magával egy játékra. A high-capacity (nagy kapacitású) tárak több lőszert tárolnak mint a közönséges tárak, általában 100-400%al többet, bár némely esetben ez több is lehet. Például a közönséges AK-47es replika tárja 68 BB-t tárol, a high-cap tárja ugyanennek a fegyvernek 600 BB-t, a dobtárja pedig 3000 BB-t.


5. Rádió

Az airsoftban csak PMR (Personal Mobile Radio) típusú adó-vevő rádiók használata engedélyezett. A VOX (hangra érzékeny) funkciót és a dallamos hívójeleket, csipogást kapcsoljuk ki, mert zavarja a kommunikációt! A tiszta és átlátható rádiózás érdekében fontosak az alábbiak:
- Először a keresett raj hívójele.
- Másodszor a saját hívójel.
- Az üzenetet hangos érthető „Vége”-vel kell zárni.

Az ellenséges rádiócsatornák lehallgatása és zavarása TILOS!
Avatar
Szasza
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.05.11. 08:23
Tartózkodási hely: Kunszentmárton

Vissza: Új játékosoknak!

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron